Byznys
3.1.2021

Proč jsem se rozhodl přijímat Bitcoin

Je začátek nového roku 2021 a já přicházím s další novinkou, svým způsobem revoluční. Rozhodl jsem se, že se i se svojí společností ZPI REALITY zařadím mezi těch pár jednotek realitních kanceláří a makléřů, kteří umožní svým klientům platit blokační úhradu či provizi za prodej jejich nemovitosti ve formě Bitcoinu.

Chci se tímto krokem přidat mezi několik stovek firem a podnikatelů v ČR, kteří se snaží o tzv. „adopci či osvojení“ Bitcoinu mezi širokou veřejností. Čím více bude tato měna mezi lidmi známa a využívána, tím více naroste na hodnotě a důvěře a bude větší alternativou ke klasickým penězům.

Co je to vlastně ten Bitcoin?

Popsat do detailu co přesně je a jak funguje Bitcoin (BTC) je velmi náročné, neboť je potřeba do detailu pochopit jeho fundament a to jakým způsobem funguje lokální a světová ekonomika.

Zkráceně se ale jedná o novodobou digitální decentralizovanou měnu, která není závislá na žádné vládě, místě či instituci a u které osobně věřím, že je měnou budoucnosti.

Tuto měnu vymyslela osoba či uskupení osob, kteří jsou známi jako Satoshi Nakamoto v roce 2009 a kombinuje v sobě kryptografii, open-source, P2P, jasně daná pravidla vzniku, kontroly, evidence a jedinečnosti. Dá se svým způsobem hovořit o digitálním zlatě. Množství BTC je předem jasně dané (21 milionů BTC) a tím pádem konečné a vzácné.

BTC můžete nakoupit na burzách, můžete ho komukoli poslat či přijímat platby za zboží či služby ale hlavně, můžete jej VLASTNIT - což je jeho největší benefit a i zároveň i největší riziko. Pokud totiž o Bitcoin přijdete, ztratíte nebo třeba pošlete na špatnou adresu,  je nenávratně pryč.

Jakým způsobem u mne funguje platba Bitcoinem (BTC)

Pokud si vyberete úhradu blokační úhrady či provize formou BTC, bude Vám na daný obchodní případ vygenerována BTC adresa, na kterou pošlete ekvivalentní částku v BTC dle aktuálního kurzu. Transakce proběhne téměř okamžitě a tím máte nemovitost rezervovanou. V případě, že dojde z nějakého důvodu ke zrušení realitního obchodu, bude Vám částka vrácena zpět ve formě FIAT měny, tzn. v běžných penězích.

Kde získat další info?

Pokud se chcete o Bitcoinu a dalších nejčastější kryptoměnách dovědět více, určitě doporučuji můj oblíbený YouTube kanál v češtině: Bitcoinovej kanál a samozřejmě na trhu najdete již několik knih, které se věnují Bitcoinu a celkově problematice kolem digitálních peněz.

Jestli už BTC trochu rozumíte a vlastníte, nezapomeňte, že je důležité mít jej „u sebe“ na vlastní hardwarové peněžence. Pokud zatím žádnou nemáte, rád Vám doporučím tu, kterou používám já a tou je Trezor. Na následujícím affiliate linku si jej můžete zakoupit přímo od výrobce.

Pro ty z Vás, kteří byste si chtěli o Bitcoinu popovídat i osobně, rád to s Vámi proberu, klidně se ozvěte ;)

Další články