Novinky
21.9.2021

1. rok coby samostatný makléř. Stojí to za to?

Krásné září, moji realitní přátelé, klienti a kamarádi.

Je to zhruba rok, kdy jsem opustil "bezpečný přístav" velké realitní společnosti a pustil se do budování vlastní značky Vlastimil Žurek - osobní realitní makléř. Byl to pro mne velký krok do částečně neznámého prostředí, protože už jsem neměl za sebou žádnou centrální autoritu, která by pro mne zajišťovala všechny možné záležitosti a na kterou bych se občas mohl obrátit v případě potřeby...

Ukázalo se ale, že svět není jen "zelená bublina" a že to, co se na první pohled může zdát jako revoluční či trh-bortící nástroj pro prodej, vlastně existuje už dlouho a že to člověk dokáže i bez toho ansámblu zvládat dobře a tyto nástroje využívat sólo.

Zjistil jsem, jak obrovské množství kvalitních lidí je na trhu realit, ať už to jsou kolegové makléři a finančníci, kteří působí samostatně nebo i v některé realitní síti, obrovské množství fotografů, kameramanů, dronařů, lidí kteří připravují nemovitosti na prodej od homestagingu až po ty, kteří dělají kvalitní rekonstrukce bytů či celých bytových domů.

Zjistil jsem, že k podpisu dokumentů taky nepotřebuji papír a ani "speciální" tablet, že jsou zde společnosti, které dělají online podpisy a sms autorizace a umím podepsat dokumenty na dálku. Že reklama na internetu není zas tak drahá jak se někde říká, že je obrovská nabídka různých školeních, workshopů a setkáních a že vzdělávat se mimo systém RK není zas tak nic složitého, stačí se přihlásit a zaplatit.

Zjistil jsem, že je na trhu obrovské množství investorů a realitních skupin zabývajících se výkupy, dražbami, půjčkami a že pokud máte zajímavou příležitost, rádi se o ní poperou.

V průběhu tohoto roku jsem se rozhodl svoje služby začít nabízet ve své vlastní realitní kanceláři ZPI REALITY pod kterou nyní prodávám všechny nemovitosti.

Jsem vděčný za to, že mám kolem sebe skvělé kolegy a kamarády, mezi které se řadí i někteří moji klienti.

Takže: stojí to za to? Já mohu říct, že URČITĚ ANO :)

Další články